Klimatyzacja samochodowa – 3 powody, by o nią dbać

Przyczyny dysfunkcji układu klimatyzacji samochodowej mogą być różne. W dobrym serwisie dowiemy się dokładnie, czy jakaś część wymaga wymiany lub regeneracji. Ewentualnie zaproponuje nam się napełnienie czynnikiem chłodniczym. Niektórym wydaje się, że takie zabiegi można przełożyć na czas nieokreślony, bo przecież to tylko klimatyzacja samochodowa, a nie np. skrzynia biegów czy układ wtryskowy. Jednak za zaniedbanie możemy drogo zapłacić. Oto 3 powody, dla których nie jest wskazane zwlekanie z przeglądem urządzenia.

1. Klimatyzacja samochodowa to komfort termiczny

Nasz komfort termiczny jest ważniejszy niż nam się wydaje. Krótką wycieczkę do pracy i z powrotem jesteśmy w stanie przetrwać, nawet jeśli na zewnątrz panują nieznośne upały, jedna wielogodzinna podróż może okazać się niezwykle uciążliwa. Jeśli nie chcemy męczyć się i powodować dyskomfortu wśród pasażerów, powinniśmy udać się z klimatyzacją samochodową na przegląd, zanim wybierzemy się na wspólne wakacje lub rozpoczniemy wyjazd służbowy.

2. Uszkodzona klimatyzacja samochodowa to zagrożenie zdrowia

Brak sprawnej klimatyzacji samochodowej to nie tylko niedogodność, ale także realne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Jazda w czasie upałów to ryzyko przegrzania, które może być tragiczne w skutkach dla naszego organizmu. Warto też pamiętać, że gorąco sprzyja utracie koncentracji, a na to za kółkiem nie możemy sobie pozwolić. Co więcej, nieczyszczona i zaniedbana klimatyzacja będzie uwalniać wewnątrz auta bakterie, wirusy i roztocza, które wciągniemy razem z powietrzem. Wrażenia z takiej przejażdżki w zanieczyszczonym aucie, z pewnością nie przypadną do gustu osobom cierpiącym na astmę oraz alergikom.

3. Nieczyszczona klimatyzacja powoduje przykry zapach

Kolejnym problemem, który wyniknąć może z niedezynfekowanej klimatyzacji jest przykry zapach, unoszący się z urządzenia. Jeśli chcemy oczyścić nieco atmosferę, powinniśmy pomyśleć o ozonowaniu. W Toruniu klimatyzacją samochodową, ozonowaniem i pokrewnymi usługami zajmuje się ta firma https://www.hgl-lasota.pl/uslugi/klimatyzacja-samochodowa. Warto dowiedzieć się więcej na temat ozonowania i zapoznać z ofertą.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *