Networking – co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz?

Relacje międzyludzkie są bardzo istotne w naszym życiu, jednak nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wymiar towarzyski. Kontakty stanowią również trzon dobrze prowadzonego biznesu. Wiedzą to dobrze osoby, które angażują się aktywnie w networking. Jednak wokół tego zjawiska narosło sporo mitów. Warto się z nimi rozprawić i dowiedzieć najważniejszych rzeczy, zanim sami zaczniemy naszą networkingową przygodę.

Networking to nie tylko rozdawanie wizytówek

Wielu osobom wydaje się, że głównym celem na spotkaniach networkingowych jest rozdanie jak największej liczby wizytówek. Jednak w rzeczywistości to rozmowa i budowanie trwałych relacji jest tutaj najważniejsze. Chcąc zbudować siatkę kontaktów, która przyniesie nam korzyści, musimy dać coś od siebie, pokazać zainteresowanie i dbać o relację. Wówczas będziemy mogli liczyć na wzajemność.

Spotkania networkingowe – sprzedaż nie zawsze jest priorytetem

Niektórzy widzą networking wyłącznie jako szansę, aby sprzedać innym przedsiębiorcom swoje produkty lub usługi. Może się zdarzyć, że otrzymamy zlecenia dzięki naszym kontaktom, jednak nie to powinno być naszym priorytetem. Utrzymywanie dobrych relacji to również polecanie nawzajem swoich usług. Jeśli zatem będziemy cieszyć się zaufaniem ludzi biznesu i zbudujemy wizerunek solidnej firmy, będą oni odsyłać do nas swoich klientów. Np. jeśli jeden z naszych kontaktów robi wykończenia mieszkań, może polecić nasze meble ludziom, którzy remontują.

Networking nie jest tylko dla ekstrawertyków

Panuje przekonanie, że trzeba być przebojową osobą i brylować w towarzystwie, aby cieszyć się korzyściami z networkingu. Oczywiście charyzma znacząco pomaga w świecie biznesu, jednak przedsiębiorcy docenią w nas różne cechy. Uczciwość, wiedza i doświadczenie to coś, czego nie da się nadrobić miłą rozmową. Wskazówki, jak skorzystać z tego, co oferuje networking, można znaleźć tutaj https://allebiznes.pl/networking-czyli-jak-zbudowac-siec-kontaktow/. Warto przeczytać i zapoznać się bliżej z tym ciekawym zjawiskiem.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *