Co zabrać ze sobą na żagle na Mazury?

Pierwszy rejs na Mazurach jest zawsze wyzwaniem. Nie wiemy czego możemy się spodziewać, a także jak należy się przygotować i co spakować. Jednak czas spędzony wspólnie z załogą na jachcie, długo zostanie z nami w pamięci. Może również się okazać, że to nie będzie nasz ostatni wypad na łódki.

Co należy spakować na żagle?

Podstawowym wyposażeniem, które powinniśmy mieć ze sobą na żaglach jest śpiwór i poduszka. Łódki nie są wyposażone w pościel, dlatego najczęściej śpi się w śpiworze. W przypadku odzieży należy brać wygodne ubrania. Warto przygotować się na każda możliwą pogodę, ponieważ nawet latem, nocą bywa zimno. Ubrania najlepiej pakować parami: dwie bluzy, dwie pary spodni, najlepiej, aby jedne z nich były dresowe, ponieważ nie ograniczają one ruchów i są bardzo wygodne, krótkie spodenki, dwie pary butów, najlepiej, aby były antypoślizgowe. Dodatkowo powinniśmy spakować T-shirty, bieliznę i skarpetki, bieliznę termo aktywną, a także warto spakować polar lub softsheel, na wypadek niskich temperatur. Warto również zabrać ze sobą sztormiak lub kurtkę przeciwdeszczową. Nie należy zapominać o kostiumie kąpielowym, okularach przeciwsłonecznych i okryciu głowy. Powinniśmy zabrać klapki pod prysznic, ręcznik i niezbędne dla nas kosmetyki, dobrze jest zabrać krem z filtrem i sprej na komary. Pamiętaj również o dokumentach osobistych, power banku, telefonie, apteczce i drobnych pieniądzach, ponieważ zazwyczaj za prysznic płaci się monetami.

O czym należy pamiętać przy pakowaniu?

Bardzo ważne, abyśmy zabrali ze sobą jak najmniej rzeczy, ponieważ na łódce nie ma dużo miejsca. Pakować należy się w miękkie torby. Nie powinno się zabierać walizek, ponieważ zajmują one za dużo miejsca i są niepraktyczne.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *